Eren Çilingir Erzurum

Eren Çilingir

Çilingirlik dünyanın en eski mesleklerinden biridir. Kilidin icadından itibaren çilingirlere ihtiyaç duyulmuştur. Bu kadar eski bir meslek olmasına rağmen çilingirlik mesleği yakına zamana kadar çok büyük değişikliklere uğramamıştır. Yüzyıllarca anahtarı kaybedilen kapıları maymuncuk marifetiyle açma, anahtar çoğaltma ya da bozuk kilitleri onarma mesleği olarak bilinen çilingirlik, günümüzde yüksek teknolojiye sahip kilitlerin kullanılmaya başlanmasıyla farklı bir boyuta taşınmıştır.

Büyük bir rekabet içerisinde olan üretici firmalar, insanların gün geçtikçe artan güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak üzere yüksek, teknolojiye sahip güvenlikli kilit sistemleri geliştirmeye çalışmaktadır. Bu durum çilingirlerin işini oldukça zorlaştırsa da yeni iş sahaları açmaktadır. Çağın gerisinde kalmış, anahtar kopyalama ve standart kilitlerin tamirinin dışında iş yapamayan, yüksek teknolojiye sahip kilit sistemlerinden anlamayan çilingirler yavaş yavaş piyasadan silinmeye başlamıştır. Her geçen gün farklı bir kilit sistemi piyasaya sürülmektedir. Anahtar gerektirmeyen, insanların parmak izlerini ve retinalarını okuyarak ya da elektronik kartlarla açılıp kapanan kilit sistemleri yavaş yavaş yaygınlaşmakta ve klasik kilitlerin yerini almaktadır. Bu yüzden çilingirler kendini sürekli yenilemek ve çağın gerektirdiği standartlarda çalışmak zorundadır.

İyi bir çilingir olabilmek için yalnızca ev ve işyerlerindeki kilitler üzerinde uzman olmak yetmez. Otomobil sektöründeki gelişmeler de son yıllarda oto anahtarlarında birçok yeniliğe vesile olmuştur. Günümüzde son model araçların hemen hepsi Immobilizier anahtar sistemine sahiptir. İyi bir çilingir kilitli kalan otomobil kapılarını açabilmeli ve anahtarlarının çalışma sistemlerini iyi bilmelidir.

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Erzurum, maalesef son yıllarda yeterince güvenli bir şehir olmaktan çıkmıştır. Kendimizi en güvende hissetmemiz gereken yer olan evlerimizde rahat uyuyabilmemiz için kapı güvenliğimizden emin olmamız gerekmektedir. Güvenliğinizi emanet edeceğiniz çilingirin, Çilingirler ve Anahtarcılar odasına kayıtlı olduğundan emin olmaya çalışın. Bazı art niyetli kişiler bina girişlerine ve evlerinizin kapısına ilanlar yapıştırarak mağdur olan vatandaşlarımızın zor durumlarından faydalanmaya çalışmaktadır.

Eren çilingir 2005 yılından beri hizmet veren, Erzurum Çilingirler ve Anahtarcılar Odası’na kayıtlı profesyonel bir çilingirlik firmasıdır. Erzurum’un bütün semtlerine motorlu servis elemanları en geç 20 dakika içerisinde hizmet verir. Güvenlik sizin için önemliyse EREN ÇİLİNGİR‘i arayın.

Hızlı, kaliteli, profesyonel hizmet için Eren Çilingir‘i arayın

0506 960 59 96 – 0442 318 15 18

İletişim

Eren Çilingir olarak Erzurum’da oto anahtar, elektronik anahtar ve ev, iş yeri çilingirlik hizmetleri, hidrolik kapı sistemleri ve bir çok alanda profesyonel hizmetler veriyoruz. Ayrıca çok fonksiyonlu araba anahtarlarını da yedekleyebiliyoruz.

Hemen arayın:

0506 960 59 96

0442 318 15 18

Adres:

Adnan Menderes Mahallesi, Ebu İshak Caddesi, Camii Altı, Şair Nefi Cd., Yenişehir Palandöken/Erzurum

Eren Çilingir

Hemen arayın:

0506 960 59 96

0442 318 15 18

Adres:

Adnan Menderes Mahallesi, Ebu İshak Caddesi, Camii Altı, Şair Nefi Cd., Yenişehir Palandöken/Erzurum