Eren Çilingir Erzurum

Slot Anahtarlık

Slot Anahtar ya da Slot Anahtarlık hayatımıza neden gerekli bir ihtiyaç halini aldı bunu bir gözden geçirelim..

Kaç anahtar taşıyorsunuz? Haydi sayalım: Apartman giriş kapısı anahtarı, ev anahtarı, varsa araba anahtarı, iş yeri anahtarı, kasa anahtarı, dolaplar, çekmeceler… liste kişiden kişiye değişebilir ama, herkes için en az 3 anahtar kesin gibi! Üstelik bazı anahtarlar iddialı tasarımları yüzünden oldukça büyük ve ağır.

Çıkardığı kuru gürültüye, yaptığı ağırlığa, yarattığı kafa karışıklığına hiç girmeden size bir Slot Anahtarlık Metal müjde verelim: Şimdi Slot anahtarlık var.

Nedir Slot anahtarlık?

Slot anahtarlık, MAK Tasarıma ait bir icat. Evet gururlanabilirsiniz. Çünkü 3 Türk tasarımcının icadı SLOT. Yaptıkları tasarım sayesinde ortaya çıkan ürün, gerçekten hayatı kolaylaştıran, son derece işlevsel bir ürün.

Slot AnahtarlıkSlot anahtarlık “eski köye yeni alet” sloganıyla pazara girdiğinden beri hızla yükseldi. Metal anahtarın hayatımıza girdiği, 1850 li yıllardan bu yana kullandığımız geleneksel anahtar formatında değişiklik olmamıştı. İşte bu 150 yıllık geleneği yıkan SLOT, anahtarların başını keserek, özel bir plastik ya da tercihinize göre metal düzenek içine hapsetme esasına dayanıyor. Bu düzenek sayesinde cebinizdeki anahtarların ağırlığı %40 – % 60 hafifliyor!

Sizin de yapmanız gereken tek şey, bütün anahtarlarınızı toplayıp merkezimize gelmeniz ve şlem tamamlanana dek bir çayımızı içmeniz. Modern tasarımı ve kullanım kolaylığı ile Slot’un yaşamınızı ne kadar kolaylaştırdığını görünce çok şaşıracaksınız.

Slot Anahtar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

1. Slot kullanabilmek için kilidimizi değiştirmemiz gerekiyor mu?
Hayır. Mevcut kilidinizi sadece anahtarını değiştirerek aynen kullanmaya devam edebilirsiniz.

2. Mevcut anahtarlarımızı Slot’ta kullanabilir miyiz?
Hayır. Slot eski anahtar profillerini kendi özgün formunda kullanan yepyeni bir anahtar sistemidir. Anahtarda 150 yıldır kullanılan biçim, Slot’la radikal bir değişime uğramıştır.

3. Eski anahtarlarımız ne olacak?
Eski anahtarlarınızı yedek anahtar olarak evinizin bir köşesinde saklamanızda fayda var. Yeni bir kopya istediğinizde anahtarcınıza bu “orijinal” anahtarla gitmeniz iyi olur.

4. Otomobil anahtarları Slot’ta kullanılabiliyor mu?
Bazı immobilizer’siz araba anahtarları Slot’a adapte edildi. (Tofaş ve Renault’un bazı modelleri)

5. Altılı veya Sekizli Slot neden yok?
Ortalama kullanıcının ihtiyacına cevap veren 4 anahtarlı Slot büyüklük ve ergonomi bakımından en doğru tasarım olarak ortaya çıktı. Daha fazla anahtarlı Slot hem daha kaba olacak hem de kapı pervazı anahtarın dönmesine engel olma riski taşıyacaktı…

6. Neden “sustalı” düşünmediniz?
Bir tasarımın başarısı onun “basit”liğindedir. Bir düğmeyle anahtarın fırlayarak çıkmasını sağlayacak düzenek Slot’u çok daha komplike, belki daha ağır ve en önemlisi güçsüz kılabilirdi…

7. Kilide sokarken anahtarın geri gelmesini engelleyecek bir kilit sistemi neden düşünmediniz?
Tasarım fikrimizin “yalınlık” kuralı burada da geçerli.. İleri çıktığında anahtarı kilitleyecek mekanizma anahtarı geri çekmek isterken de bir güç harcatacak ve bir sorunu çözmek isterken başka sorunlara yol açma riski yaratacaktır. Kaldı ki anahtarın üzerindeki perçine başparmağımızla bastırmak çok kısa sürede Slot’u kullanma biçimi alışkanlığına dönüşerek pratiklik kazanılacaktır…

8. Slot’un malzemesi ne kadar dayanıklı?
Slot’un üretildiği malzeme otomobil sektöründe de kullanılan, dayanıklılığı kanıtlanmış ve gerekli testlerden geçmiş bir malzemedir.

9. Plastik yerine metal olamaz mıydı?
Olabilirdi tabii. Ancak şimdikinden çok daha ağır olur ve hafiflik misyonundan uzaklaşırdı. Slot’un ayırt edici özelliklerinden birisi de bizi anahtarların “ağırlığından” kurtarmasıdır.

Hemen arayın: 0506 960 59 96 – 0442 318 15 18

İletişim

Eren Çilingir olarak Erzurum’da oto anahtar, elektronik anahtar ve ev, iş yeri çilingirlik hizmetleri, hidrolik kapı sistemleri ve bir çok alanda profesyonel hizmetler veriyoruz. Ayrıca çok fonksiyonlu araba anahtarlarını da yedekleyebiliyoruz.

Hemen arayın:

0506 960 59 96

0442 318 15 18

Adres:

Adnan Menderes Mahallesi, Ebu İshak Caddesi, Camii Altı, Şair Nefi Cd., Yenişehir Palandöken/Erzurum

Eren Çilingir

Hemen arayın:

0506 960 59 96

0442 318 15 18

Adres:

Adnan Menderes Mahallesi, Ebu İshak Caddesi, Camii Altı, Şair Nefi Cd., Yenişehir Palandöken/Erzurum